“Witajcie w księgarni Hyunam-Dong”. Księgarnia jako miejsce ukojenia

Wszyscy musimy czasem przemyśleć niektóre rzeczy i odpocząć. Do tego jednak potrzeba odpowiednich warunków. W swojej powieści koreańska autorka Hwang Bo-Reum, ukazała właśnie księgarnie, będącą dla niej bezpieczną przystanią i cały proces tworzenia tego miejsca.

Informacje o książce “Witajcie w księgarni Hyunam-Dong”

Powieść “Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” jest debiutem autorki. Mimo tego w pięć miesięcy po publikacji sprzedała się w liczbie ponad 110 tysięcy egzemplarzy. Książka traktuje o Yeong-ju- kobiecie, która mimo sukcesu w życiu czuje wypalenie i wyczerpanie (zarówno na tle fizycznym jak i emocjonalnym). Postanawia więc zrestartować swoje życie i założyć księgarnię.

Podczas pierwszych miesięcy jej łzy odstraszają klientów, jednak bohaterka zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i nowymi obowiązkami. Z czasem zatrudnia MIn-juna, baristę również szukającego drogi życiowej. Yeong-ju zaczyna organizować spotkania autorskie, kółko czytelnicze i opracowuje własną filozofię sprzedaży książek. Wreszcie otoczona przyjaciółmi, pisarzami i książkami odnajduje własną ścieżkę.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę

Dzięki stylowi i dokładnemu opisowi funkcjonowania księgarni, czytelnik łatwo może się poczuć jak jeden z klientów. W powieści ukazany jest proces, jak z małego sklepu, staje się ona kulturalnym centrum w sąsiedztwie. Postacie ukazane w powieści zmagają się z problemami, podobnymi do naszych. Poruszane są kwestie dotyczące zatrudnienia, bezrobocia, przemęczenia u dzieci i młodzieży, wypalenia zawodowego dorosłych czy kłótnie rodzinne. Książka zmusza nas do refleksji na temat tego, co naprawdę powinno być naszym celem oraz jak odnaleźć spokój i szczęście. Ukazane jest również jak można odnaleźć radość w prostych czynnościach codziennego życia. 

Zakończenie

Książka “Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” ma interesującą tematykę i bogaty przekaz. Ciepły i komfortowy klimat ukazanej księgarni, pomoże nam odpocząć. Będzie to ciekawa historia, dla ludzi lubiących psychologiczno-filozoficzne książki. Autorka przekazuje nam wiele refleksji na temat dzisiejszego świata oraz potrzeb i priorytetów w naszym życiu.

https://www.youtube.com/watch?v=dpjRC9PJQS39