“Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” – recenzja książki. Wyjątkowo opowieść o życiu, samoakceptacji i książkach

Są książki, które się czyta i książki, którymi się żyje. “Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” bez cienia wątpliwości należy do tej drugiej kategorii. Debiutancka powieść Hwang Bo-reum zabiera czytelnika w niezwykle emocjonalną podróż prowadzącą do odnalezienia samego siebie i akceptacji. Przede wszystkim jednak książka koreańskiej autorki stanowi schronienie, w którym każda zagubiona i strapiona dusza może znaleźć pocieszenie. 

“Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” – lektura o marzeniach, szczęściu i niezwykłej mocy książek 

Dążenie do samospełnienia i satysfakcji z życia bywa niekiedy wyzwaniem, które nas przerasta. Z podobnymi problemami mierzą się bohaterowie debiutanckiej książki Hwang Bo-reum. Samotność, osobiste rozterki, rodzinne i zawodowe problemy. Jak sobie z nimi poradzić i odnaleźć spokój i ukojenie? Dla Yeong-ju, głównej bohaterki powieści, droga do szczęścia rozpoczęła się w momencie, kiedy postanowiła przeprowadzić się do znajdującej się na uboczu Seulu dzielnicy, gdzie otworzyła księgarnię.

Choć pierwsze miesiące nie należały do najbardziej udanych, wszystko uległo zmianie w momencie, kiedy postanowiła zatrudnić baristę Min-juna, który, podobnie jak ona, próbuje poukładać własne życie. Kameralna księgarnia przeobraża się w bezpieczne schronienie, gdzie swoje miejsce znajdują strapione problemami życia dusze. 

Optymistyczne przesłanie książki “Witajcie w księgarni Hyunam-Dong”

“Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” to wyjątkowa książka o optymistycznym wydźwięku. Nie bez powodu z resztą w Korei, gdzie stała się bestsellerem, została zaliczona do kategorii “healing fiction”. To niezwykle inspirująca historia, która dowodzi, że nawet pomimo trudności, jakie napotkamy, będąc częścią społeczeństwa gloryfikującego jednolitość, warto podążać własną ścieżką. Choć sama fabuła nie wydaje się skomplikowana, poruszane tematy często dotykają trudnych kwestii, szczególnie z punktu widzenia Koreańczyków. To także, a może przede wszystkim, hymn pochwalny w kierunku książek i czytelnictwa. Jego magii i mocy, podkreślając to, jak wiele mogą one wnieść do naszego życia.